Resurfacing – NKBeauty

Resurfacing

CZAS TRWANIA ZABIEGU:

15–60 min

ZNIECZULENIE:

Znieczulenie podawane na życzenie Pacjenta

REKONWALESENCJA:

Brak okresu rekonwalescencji.
image

Na czym polega zabieg?

Laser frakcyjny stosuje energię w  postaci mikro-wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Laser frakcyjny posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek!

Jaki jest przebieg zabiegu?

Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są  mikrowiązki światła, które  penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką.

W zależności od kondycji skóry, wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3- 6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne ślady, które w niedługim czasie zanikną.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna wykluczająca przeciwwskazania do zabiegu.
  • Na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem laserowym nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,
  • 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,
  • 2 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, 4 tygodnie – przerwa od opalania się na solarium,
  • tydzień przed zabiegiem – w okolicy poddanej zabiegowi  – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących.
  • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami.

Wskazania do zabiegu:

  • Zmarszczki
  • Wszelkie widoczne zmiany skórne spowodowane starzeniem
  • Nierówny koloryt oraz tekstura skóry
  • Rozszerzone pory

Zalecenia po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne ślady, które w niedługim czasie zanikną. Na  obszar poddany zabiegowi należy zastosować krem z filtrem UV. Przez kilka dni do kilku tygodni od zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, korzystania z basenu oraz sauny.