Termolifting – NKBeauty

Termolifting

CZAS TRWANIA ZABIEGU:

15-60 min.

ZNIECZULENIE:

Znieczulenie podawane na życzenie Pacjenta

REKONWALESENCJA:

Brak okresu rekonwalescencji.
image

Na czym polega zabieg?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne ślady, które w niedługim czasie zanikną. Na  obszar poddany zabiegowi należy zastosować krem z filtrem UV. Przez kilka dni do kilku tygodni od zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, korzystania z basenu oraz sauny.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg jest bezbolesny więc nie wymaga znieczulenia. Przed zabiegiem pacjent zapoznaje się z kartą przeciwwskazań i po szczegółowej diagnozie skóry można przystąpić do zabiegu.

Miejsce zabiegu pokrywamy specjalną warstwą oliwki w żelu i kosmetolog przykłada głowicę do skóry, wiązka lasera naświetla głębsze warstwy skóry nie naruszając jej zewnętrznych warstw.

Pojawia się uczucie ciepła , pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Dodatkowo zaawansowany system chłodzący, chroni skórę przed poparzeniem. Jest to tzw. zabieg bankietowy – po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Pojawić się może lekki obrzęk oraz delikatne zaczerwienienie, które szybko znika.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Okolica zabiegowa nie może być eksponowana na słońcu przez około 2 tygodnie, a opalana na solarium minimum 30 dni.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna wykluczająca przeciwwskazania.

Wskazania do zabiegu:

  • Utrata jędrności skóry
  • Drobne i głębokie zmarszczki
  • Bruzdy
  • Poszarzała cera
  • Fotostarzenie
  • Utrata zdrowego wyglądu skóry
  • Wiotkość ramion , wewnętrzne partie ud, okolice kolan
  • Odmłodzenie dłoni

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu skóra okolicy zabiegowej przez kilka-kilkanaście godzin może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta i gorąca. To znak, że trwające w niej procesy są bardzo intensywne. Skórę można łagodzić i chłodzić, jednak dolegliwości powinny ustąpić samoistnie po kilku godzinach.

Wskazane jest zrezygnowanie ze sportów przez okres 1 tygodnia. Nie można  korzystać z solarium i słońca. Po zabiegu w ciągu dnia stosujemy krem z filtrem 50 UVA i UVB.