Laserowe usuwanie rozstępów – NKBeauty

Laserowe usuwanie rozstępów

CZAS TRWANIA ZABIEGU:

30-60 min

ZNIECZULENIE:

Znieczulenie podawane na życzenie Pacjenta

REKONWALESENCJA:

Brak okresu rekonwalescencji.
image

Na czym polega zabieg?

Laser frakcyjny to innowacyjny i przede wszystkim skuteczny sposób na to, aby pożegnać się z niechcianymi rozstępami i cieszyć się gładką skórą. Poprzez zastosowaną technologię laser frakcyjny pobudza skórę do głębokiej przebudowy co powoduje wygładzenie nierówności, a rozstępy  ulegają wyraźnej redukcji.

Laseroterapia zdobyła uznanie lekarzy i ich pacjentów, słusznie uchodząc za najskuteczniejszą metodę usuwania rozstępów. To zabieg nie tylko  efektywny, ale także bezpieczny. Oprócz lepszego wyglądu pacjenta, uzyskujemy także jego lepsze samopoczucie.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są  mikrowiązki światła, które  penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką.

Powtarzalność zabiegów zależy od rodzaju i wieku rozstępów – najczęściej wystarczy jedna sesja, aby znacznie zredukować rozstępy.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna wykluczająca przeciwwskazania do zabiegu.
  • Na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem laserowym nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,
  • 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,
  • 2 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, 4 tygodnie – przerwa od opalania się na solarium,
  • tydzień przed zabiegiem – w okolicy poddanej zabiegowi  – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących.
  • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami.

Wskazania do zabiegu:

  • Rozstępy
  • Blizny po zabiegach operacyjnych
  • Blizny potrądzikowe

Zalecenia po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne ślady, które w niedługim czasie zanikną. Na  obszar poddany zabiegowi należy zastosować krem z filtrem UV. Przez kilka dni do kilku tygodni od zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem (kremy z filtem UVA UVB 50) oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, korzystania z basenu oraz sauny.

Cena:

Cena zabiegu uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi.