Masaż Bańką Chińską – NKBeauty

Masaż Bańką Chińską

CZAS TRWANIA ZABIEGU:

1h

ZNIECZULENIE:

NIE

REKONWALESENCJA:

Brak
image

Na czym polega zabieg?

Masaż wykonywany jest z użyciem bańki chińskiej, której działanie opiera się na wykorzystaniu podciśnienia  (powstającego w bańce, gdy zostaje z niej usunięte powietrze) i będącym tego efektem zasysaniu skóry do wnętrza bańki.  Osoba masująca przyciska bańkę do powierzchni skóry, wykonując na tkankach i fałdach skóry zassanych do jej wnętrza odpowiednie ruchy: na ogół są to  naprzemienne długie lub delikatne, koliste pociągnięcia.

Przed przystąpieniem do zabiegu  należy skórę oczyścić przy użyciu  wody i mydła. Przed rozpoczęciem masażu skóra smarowana jest oliwką, która ułatwia przesuwanie bańki po jej powierzchni.  Możliwym efektem jest pojawienie się zaczerwienienia lub niewielkich wybroczyn, które samoczynnie wchłoną się w ciągu kilku dni.

Czas trwania zabiegu to od 15 do 30 minut. Zaleca się wykonywanie masażu ok. 2-3 razy w tygodniu. Ilość zabiegów rekomendowanych dla uzyskania najlepszych efektów  to seria 10-12 masaży, przeprowadzanych w odstępach czasu, nie większych niż 3 dni.

Efekty zabiegu:

Widoczne efekty masażu to przede wszystkim elastyczna, wygładzona i jędrna skóra, wyglądająca na zdrowszą oraz zmniejszenie widoczności cellulitu. Masaż pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii i proces spalania tłuszczu przez co przyczynia się do usuwania z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Masaż wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia oraz relaksuje, uspokaja i wprawia w dobry nastrój.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz osobom z niewydolnością krążenia czy zaburzeniami krzepliwości krwi, nie powinno także wykonywać się go podczas miesiączki.
Typowe przeciwwskazania do masażu bańkami to także: cera naczynkowa, skłonności do wylewów podskórnych, żylaki, stany zapalne i choroby skóry, oraz  siniaki, obrzęki, zadrapania, otarcia naskórka.

Wskazania do zabiegu:

Zabieg z wykorzystaniem chińskich baniek stosowany jest między innymi w walce z cellulitem, jako drenaż limfatyczny oraz jako środek służący do skutecznego modelowania sylwetki. Zabieg sprawdza się również w zmniejszaniu widoczności rozstępów czy redukcji  tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.
Dodatkowo masaż tego typu odpowiedni będzie przy dolegliwościach mięśniowych, zaburzeniach krążenia, urazach i stanach zapalnych i w walce z bólem kręgosłupa.

Cena:

Cena: 250 zł